Seminars & Events

Διαλέξεις και Υποτροφίες στο Δήμο Λεμεσού

Διαλέξεις και Υποτροφίες στο Δήμο Λεμεσού από το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus

Το «Ανοικτό Σχολείο» του Δήμου Λεμεσού σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus και την υποστήριξη του Συνεργατικού Ταμιευτηρίου Λεμεσού διοργανώνουν τις πιο κάτω διαλέξεις στο Δημοτικό Μέγαρο Λεμεσού (Αρχ. Κυπριανού 23, Λεμεσός).

1. «Tο μέλλον των οικογενειακών μικρομεσαίων επιχειρήσεων»

Τετάρτη, 11 ΜΑΙΟΥ  6:30μ.μ. – 7:30μ.μ

Καθ. Πανίκκος Πουτζιουρής

(Καθηγητής Επιχειρηματικότητας και Οικογενειακών Επιχειρήσεων στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus)

2. «Επιχειρηματική Καινοτομία στο Marketing»

Δευτέρα, 16 ΜΑΙΟΥ  6:30μ.μ. – 7:30μ.μ

Δρ. Ηλίας Χατζιηλία

(Λέκτορας Επιχειρηματικότητας και Διευθυντής του Κέντρου Επιχειρηματικότητας του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus).

3. «Νέες τάσεις και μοντέλα ανάπτυξης Τουρισμού –  Συναισθηματικό Branding»

Δευτέρα, 23 ΜΑΙΟΥ 6:30μ.μ. – 7:30μ.μ

Δρ. Προκόπης Χρίστου και  Κατερίνα Αντωνίου

(Λέκτορες στα Τουριστικά, Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus)

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus θα προσφέρει με κλήρωση 3 υποτροφίες 50% στους νέους απόφοιτους. Δικαίωμα συμμετοχής στην κλήρωση έχουν όσοι παρακολουθήσουν δύο από τις τρεις ανοικτές διαλέξεις, νοουμένου ότι πληρούν τα ελάχιστα κριτήρια εισδοχής στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus. Οι συμμετοχές για την κλήρωση των υποτροφιών ισχύουν μέχρι τις 15/06/2016.

Για περισσότερες πληροφορίες ή/και για συμμετοχές στο 24694000 ή στο [email protected].