Seminars & Events

Ενίσχυση ιδεών για τα σχέδια νεανικής & γυναικείας επιχειρηματικότητας

CONSULTATION SESSIONS TO HELP POTENTIAL YOUNG AND FEMALE ENTREPRENEURS

Το Κέντρο Επιχειρηματικότητας CEDAR του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus ανακοινώνει ότι την προσεχή Τετάρτη 22 Απριλίου στις 14:00 – 18:00, στο UCLan Cyprus, θα προγραμματιστούν προσωπικές συναντήσεις με στόχο την καθοδήγηση δυνητικών επιχειρηματιών στα πλαίσια των σχεδίων επιχορήγησης νεανικής και γυναικείας επιχειρηματικότητας του Υπουργείου Ενέργειας, Εμπορίου, Βιομηχανίας και Τουρισμού.  (http://www.mcit.gov.cy/mcit/mcit.nsf/dmlpublic_gr/dmlpublic_gr)

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να συζητήσουν τις ιδέες τους με ακαδημαικούς του Κέντρου Επιχειρηματικότητας CEDAR και να λάβουν προσωπική καθοδήγηση (one-to-one consultation session) διάρκειας 20 λεπτών με στόχο την ενδυνάμωση των επιχειρηματικών προτάσεων τις οποίες θα υποβάλουν στο εν λόγω σχέδιο.

Όσοι ενδιαφέρονται, παρακαλούνται να αποστείλουν περίληψη (μέγιστο ½ σελίδα) της ιδέας/ πρότασης τους στο email [email protected], το αργότερο μέχρι την Τρίτη 21 Απριλίου 2015 ώστε να προγραμματιστεί το ραντεβού προσωπικής καθοδήγησης.

Για περισσότερες πληροφορίες και για τον προγραμματισμό προσωπικής συνάντησης, επικοινωνήστε με τον Δρ Ηλία Χατζηηλία, Διευθυντή του Κέντρου Επιχειρηματικότητας του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus στο [email protected] ή στο 24-694057.

CEDAR, the Centre for Entrepreneurship of UCLan Cyprus, runs one-to-one consultation sessions to help potential entrepreneurs to develop their start-up ideas to be submitted in the context of the youth and female entrepreneurship schemes of the Ministry of Energy, Commerce, Industry and Tourism. The consultations will take place on April 22nd from 14:00 to 18:00 at UCLan Cyprus.