1η Παγκύπρια Ημερίδα Στατιστικής Επιστήμης στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus

Με σκοπό την προώθηση της έρευνας και τη διάδοση της επιστημονικής γνώσης που αφορά τη Στατιστική Επιστήμη, ακαδημαϊκοί των δημόσιων και ιδιωτικών πανεπιστημίων της Κύπρου των οποίων τα ερευνητικά ενδιαφέροντα αφορούν την περιοχή της Στατιστικής, διοργανώνουν την 1η Παγκύπρια Ημερίδα Στατιστικής.

Το θέμα της ημερίδας είναι:

« Θεωρία και Εφαρμογές της Στατιστικής Επιστήμης »

Η ημερίδα απευθύνεται σε ακαδημαϊκούς, μεταπτυχιακούς φοιτητές και φοιτήτριες καθώς και επιχειρηματικούς οργανισμούς των οποίων το αντικείμενο σχετίζεται με τη Στατιστική και τις εφαρμογές της.

Οι συμμετέχοντες και συμμετέχουσες θα έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τις ακαδημαϊκές τους εργασίες, να επικοινωνήσουν, να αλληλεπιδράσουν, να συζητήσουν και να αναπτύξουν καινούργιες συνεργασίες.

Ημερομηνία Διεξαγωγής: 01/06/2018

Χώρος Διεξαγωγής: Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus