Latest News, Seminars & Events

«1ο Συμπόσιο Κοινωνιολογίας του Αθλητισμού» στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus

Ο κλάδος σπουδών Sport and Exercise Science του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus σε συνεργασία με τον Παγκύπριο Σύνδεσμο Πτυχιούχων Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού διοργανώνουν το «1ο Συμπόσιο Κοινωνιολογίας του Αθλητισμού».

Το συμπόσιο θα λάβει μέρος στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus στη Λάρνακα, την Τρίτη 28 Μαΐου από τις 10:00 μέχρι 13:00.

Το συμπόσιο απευθύνεται σε ακαδημαϊκούς, παιδαγωγούς, φοιτητές, αθλητές και βασικούς φορείς της πολιτείας που συνδέονται άμεσα με τον αθλητισμό.

Κατά τη διάρκεια του συμποσίου θα διεξαχθούν σύντομες παρουσιάσεις, ομιλίες, ανταλλαγή ιδεών και συζήτηση στρογγυλής τραπέζης σε θέματα που αφορούν την σύγχρονη κοινωνία, τον αθλητισμό και τη φυσική δραστηριότητα, με στόχο την ενημέρωση των συμμετεχόντων επί των θεμάτων, αλλά και για τη δημιουργία συνεργασιών μεταξύ της επιστημονικής ερευνητικής κοινότητας και των παραγόντων του αθλητισμού.

Η γλώσσα διεξαγωγής του συμποσίου είναι η ελληνική.

Είσοδος Ελεύθερη

Χορηγός Επικοινωνίας: ΡΙΚ