Latest News, Seminars & Events

2η Παγκύπρια Επιμορφωτική Ημερίδα με θέμα «Διοίκηση Αθλητικών Οργανισμών (Καινοτομία Επιχειρηματικότητα-Social Media)»

Με μεγάλη επιτυχία και αθρόα συμμετοχή ο Οργανισμός AnPaNi διοργάνωσε τη 2η Παγκύπρια Επιμορφωτική Ημερίδα με θέμα «Διοίκηση Αθλητικών Οργανισμών(Καινοτομία-Επιχειρηματικότητα-Social Media)».

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο Πανεπιστήμιο Central Lancashire Cyprus (UCLan Cyprus) την Τρίτη 13 Οκτωβρίου 2020.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν μεταξύ άλλων ο Πρόεδρος του ΚΟΑ κ. Ανδρέας Μιχαηλίδης ο οποίος απηύθυνε χαιρετισμό, τα μέλη του Δ.Σ. του ΚΟΑ κ.κ. Α.Ανδρονίκου & Λ.Τσέλεπος, ο Εκτελεστικός Πρόεδρος του ΠΑΣΠ κ. Σπ.Νεοφυτίδης, αξιωματούχοι του ΚΟΑ, Ακαδημαϊκοί, Σωματεία ΚΟΠ από όλες τις κατηγορίες, Διοικητικά Συμβούλια, Γενικοί Διευθυντές, Διευθυντές Μάρκετινγκ, Λειτουργοί Διοίκησης, Εμπορικά Τμήματα, Εκπρόσωποι Τύπου Σωματείων κ.λπ. Παρευρέθηκαν, επίσης, αξιωματούχοι Ομοσπονδιών του ΚΟΑ, εκπρόσωποι Αγροτικών και Ερασιτεχνικών σωματείων, Σύνδεσμοι Αθλητών, Ακαδημίες αθλημάτων, Χορηγοί αθλητικών εκδηλώσεων, Σωματείων & Ομοσπονδιών, Αθλητικογράφοι, Αθλητές κ.λπ.

Εκ μέρους του Οργανισμού AnPaNi ο κ. Ανδρέας Παπανικολάου καλωσόρισε τους παρευρισκόμενους και τόνισε ότι ο Οργανισμός θα εξακολουθήσει να διοργανώνει εκδηλώσεις επιμορφωτικού χαρακτήρα.

Στόχος της Ημερίδας ήταν να επιμορφωθούν οι παρευρισκόμενοι σχετικά με τις σύγχρονες και καινοτόμες μεθόδους Οργάνωσης και Διοίκησης Αθλητικών Οργανισμών.

Το θέμα κάλυψε γενικά τη Διοίκηση Αθλητικών Οργανισμών και όχι μεμονωμένα ένα ή μερικά μόνο αθλήματα.  Οι τεχνοκράτες ομιλητές μετέδωσαν τις γνώσεις και εμπειρίες τους και είχαν την ευκαιρία να ακούσουν και να λύσουν απορίες και διευκρινίσεις.

Οι ομιλητές κάλυψαν τα πιο κάτω θέματα:

1. Καινοτομία στους Αθλητικούς Οργανισμούς – Δρ Χρήστος Αναγνωστόπουλος (Επίκουρος Καθηγητής Διοίκησης Αθλητισμού στο Πανεπιστήμιο Central Lancashire Cyprus (UCLan Cyprus).
  2. Ο ρόλος των Social Media στην ανάπτυξη Αθλητικών Οργανισμών– Παντελής Βλαδιμήρου (Διευθύνων Σύμβουλος Webarts).
  3. Επιχειρηματικότητα και Αθλητικοί Οργανισμοί- Λεόντιος Τσέλεπος (Μέλος Δ.Σ. ΚΟΑ).

Σε παρεμβάσεις προχώρησαν:

1. Ανδρέας Μουσκάλης-Προπονητής Ποδοσφαίρου
  2. Ηρόδοτος Μιλτιάδους-Πρόεδρος ΕΑΚ

Συντονιστής ο Πρόεδρος της Ένωσης Αθλητικογράφων Κύπρου κ. Ηρόδοτος Μιλτιάδους.

Η εκδήλωση τελούσε υπό την αιγίδα του ΚΟΑ και σε συνεργασία με την Ένωση Αθλητικογράφων Κύπρου (ΕΑΚ).

Χορηγοί επικοινωνίας: MC Media Group & Ιστοσελίδα PROTHATHLIMA.COM και χορηγοί οι  Primetel(στρατηγικός συνεργάτης του Οργανισμού AnPaNi), το Πανεπιστήμιο Central Lancashire Cyprus (UCLan Cyprus) (Ακαδημαϊκός συνεργάτης του Οργανισμού AnPaNi), η Petrolina Solar Ltd, η A & P Andreou & Paraskevaides Ent. Ltd, η Atlantic Insurance Co. Public Ltd, η Quality Group και η Dosear Ltd.

Στην εκδήλωση τηρήθηκαν όλα τα πρωτόκολλα σχετικά με τον Covid-19.