Aποκλειστική μείωση διδάκτρων για εθνοφρουρούς που ολοκληρώνουν τη θητεία τους τον Ιανουάριο – Δηλώστε το ενδιαφέρον σας

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus καλωσορίζει τους εθνοφρουρούς που απολύονται τον Ιανουάριο του 2017 με ειδικά μειωμένα δίδακτρα!

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus καλωσορίζει αιτήσεις εισδοχής, για τον Ιανουάριο του 2017, προβαίνοντας σε αποκλειστική μείωση διδάκτρων για όλους τους εθνοφρουρούς που θα ολοκληρώσουν την στρατιωτική τους θητεία τον Ιανουάριο του 2017.

Συγκεκριμένα, οι εθνοφρουροί που θα ολοκληρώσουν τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις τον Ιανουάριο του 2017 και αιτηθούν εισδοχή για οποιοδήποτε από τα προπτυχιακά προγράμματα σπουδών του Ιανουαρίου 2017, επωφελούνται από την ειδική τιμή των €3500 για τα δίδακτρα του πρώτου χρόνου σπουδών τους. Στόχος του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus είναι η αποφυγή απώλειας πολύτιμου χρόνου από τις σπουδές καθώς επίσης και η ομαλή ένταξη στη φοιτητική ζωή.

Διευκρινίζεται επίσης ότι για τα επόμενα χρόνια σπουδών οι συγκεκριμένοι φοιτητές μπορούν να εξασφαλίσουν μέχρι και 50% υποτροφία στα αρχικά δίδακτρα τους εάν κατέχουν απολυτήριο με γενικό βαθμό 18.5/20 και άνω και τον πρώτο χρόνο σπουδών τους εξασφαλίσουν 70% στην συνολική τους βαθμολογία. Της ειδικής τιμής των €3500 εξαιρούνται οι στρατιώτες που θα εισαχθούν σε 3-ετή προγράμματα σπουδών.

Ειδικές μειώσεις θα έχουν και άλλοι ενδιαφερόμενοι για εισδοχή τον Ιανουάριο 2017, σε προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό επίπεδο. Δηλώστε το ενδιαφέρον σας συμπληρώνοντας τα στοιχεία σας πιο κάτω.

Το διοικητικό και ακαδημαϊκό προσωπικό του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus βρίσκεται στη διάθεση όλων των ενδιαφερομένων, για περαιτέρω ενημέρωση και για τη διευθέτηση συνάντησης στους χώρους της Πανεπιστημιούπολής του στη Λάρνακα.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών στο 24 69 40 05/59 ή με ηλεκτρονικό μήνυμα στο[email protected].