Απονεμήθηκαν οι 5 πλήρεις επιχορηγήσεις διδάκτρων συνολικής αξίας €170,000 από το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus

Στο πλαίσιο εορτασμού των 191 χρόνων ιστορίας του University of Central Lancashire (UCLan UK), η Πανεπιστημιούπολη του στην Κύπρο, UCLan Cyprus, επιχορήγησε πλήρως, σε 5 προπτυχιακούς φοιτητές, με βάση κοινωνικο-οικονομικών κριτηρίων, τα δίδακτρα φοίτησης τους για όλη τη διάρκεια των σπουδών τους, αξίας €34,000 η κάθε μία.

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus στηρίζει τόσο τους υφιστάμενους όσο και τους καινούργιους φοιτητές του , Κύπριους και διεθνείς, καθ΄ όλη τη διάρκεια της ακαδημαϊκής χρονιάς μέσω ενός μεγάλου αριθμού χορηγιών και υποτροφιών όπως κοινωνικο-οικονομικής στήριξης,  ακαδημαϊκής επίδοσης,  αθλητικές υποτροφίες, κ.α.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ανακήρυξη υποτροφιών του Πανεπιστημίου, τους όρους και προϋποθέσεις, μπορείτε να βρείτε στη σελίδα του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus στο www.uclancyprus.ac.cy/study/admissions/fees-scholarships/ ή καλέστε στο τηλέφωνο 24 69 4000/ 24 69 4139.

Το Βρετανικό Πανεπιστήμιο της Κύπρου συγχαίρει τους δικαιούχους και εύχεται κάθε επιτυχία στην ακαδημαϊκή τους σταδιοδρομία!