BeActive Sports Week – ‘Διατροφή, Άσκηση & Υγεία στη σύγχρονη γυναίκα’ – ‘Παίξε μπάσκετ με το παιδί σου!’

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus σε συνεργασία με την Κυπριακή Ομοσπονδία Καλαθόσφαιρας (Κ.Ο.Κ), την ομάδα καλαθόσφαιρας της ΑΕΚ και την ομάδα καλαθόσφαιρας Ζήνωνα διοργανώνουν εκδήλωση για όλα τα μέλη της οικογένειας στα πλαίσια της ευρωπαϊκής εβδομάδας κινητικότητας (Move Week) την Κυριακή 27-09-2015 και ώρα 17:00. Οι γυναίκες μπορούν να παρακολουθήσουν την διάλεξη με θέμα ‘Διατροφή, Άσκηση & Υγεία στη σύγχρονη γυναίκα’ ενώ οι άνδρες και τα μικρότερα μέλη της οικογένειας μπορούν δοκιμάσουν τις αντοχές τους στην καλαθόσφαιρα σε ένα mini τουρνουά 2 vs 2 με θέμα ‘Παίξε μπάσκετ με το παιδί σου!’.