Discover a world full of opportunities at UCLan Cyprus’ Open Day

If you wish to feel the exceptional experience and the advantages of a British university in Cyprus, then UCLan Cyprus is your choice. Join UCLan Cyprus’ Open Day and discover the unique opportunities offered by the British University of Cyprus.

The Open Day will be held on Wednesday, the 13th of July 2022, at the UCLan Cyprus Campus in Larnaka, from 15:00 to 19:00.

Find out how to receive a top-quality British education exclusively at UCLan Cyprus, which allows you to obtain an authentic British degree, while saving 2/3 of the total cost of studies, compared to other Universities in the United Kingdom.

Visit our award-winning campus and learn why gaining a Double Degree from UCLan UK and UCLan Cyprus is important for our graduates’ future career.

Our experienced Academics and Professional Staff will be available to provide all information regarding studies at UCLan Cyprus, entry requirements, application process, future career opportunities, scholarships, accommodation, student life and many more.

During the Open Day, you will also have the chance to complete the HOGAN professional career test in order to discover your ideal path based on your personality and characteristics.

Don’t miss the chance to enjoy refreshing cocktails at our premises, especially made from the expert staff of ‘’The Barshift’’ Bar services, while listening to the greatest hits!

For more information, please contact us at [email protected] or at +357 24 69 40 00.

We would like to reassure you that the health and safety of the attendees and our staff during the Open Day are our top priorities and UCLan Cyprus takes all the necessary measures and precautions.

Ανακάλυψε έναν κόσμο γεμάτο ευκαιρίες στην Ημέρα Γνωριμίας του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus, σας προσκαλεί σε Ημέρα Γνωριμίας (Open Day) για να ανακαλύψετε τα μοναδικά πλεονεκτήματα που προσφέρει το Βρετανικό Πανεπιστήμιο της Κύπρου.

Η Ημέρα Γνωριμίας θα πραγματοποιηθεί την Τέταρτη, 13 Ιουλίου από τις 15:00 μέχρι τις 19:00, στην Πανεπιστημιούπολη στη Λάρνακα.

Μάθετε για τη μοναδική ευκαιρία που παρέχει το Πανεπιστήμιο στους φοιτητές του, να αποκτήσουν ένα αυθεντικό βρετανικό πτυχίο, εξοικονομώντας τα 2/3 του κόστους σπουδών σας,  σε σύγκριση με πανεπιστήμια στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Επισκεφθείτε τις πολυβραβευμένες σύγχρονες εγκαταστάσεις του Πανεπιστήμιου UCLan Cyprus και μάθετε τα πάντα σχετικά με την σημαντικότητα απόκτησης 2 πτυχίων,  από το Πανεπιστήμιο UCLan στο Ηνωμένο Βασίλειο και από το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus, όπου  αυξάνουν τις ευκαιρίες εργοδότησης  σε Κύπρο, Ηνωμένο Βασίλειο, την Ευρώπη και τον υπόλοιπο κόσμο.

Το έμπειρο και διακεκριμένο Ακαδημαϊκό Προσωπικό και οι Λειτουργοί του Πανεπιστημίου μας, θα είναι στη διάθεσή σας για να απαντήσουν σε ερωτήσεις που ενδεχομένως να έχετε σχετικά με τη φοίτησή σας στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus, τα κριτήρια εισδοχής, τη διαδικασία αίτησης, τις προοπτικές εργοδότησης, τις οικονομικές διευκολύνσεις προς τους φοιτητές, τις φοιτητικές μας εστίες καθώς και για τη ζωή των φοιτητών του Πανεπιστημίου μας.

Κατά τη διάρκεια της Ημέρας Γνωριμίας, θα έχετε επίσης την ευκαιρία να ολοκληρώσετε το Τεστ Επαγγελματικού Προσανατολισμού “ΗΟGAN”, το οποίο θα προσδιορίσει το επάγγελμα και τις σπουδές που σας ταιριάζουν με βάση την προσωπικότητά σας.

Κατά τη διάρκεια της Ημέρας Γνωριμίας, οι παρευρισκόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να δροσιστούν με άκρως καλοκαιρινά κοκτέιλ, φτιαγμένα από το έμπειρο staff του «The Barshift» Bar Services, ενώ θα απόλαμβάνουν την καλύτερη μουσική!

Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε στο [email protected] ή στο τηλέφωνο +357 24 69 40 00.

Θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι η υγεία και η ασφάλεια όλων, συμπεριλαμβανομένων των παρευρισκόμενων και του προσωπικού του Πανεπιστημίου, είναι η ύψιστη προτεραιότητά μας και σας ενημερώνουμε ότι λαμβάνουμε όλα τα απαραίτητα μέτρα.

День открытых дверей в UCLan Cyprus!

Если хотите узнать больше об исключительности и преимуществах британского университета, День открытых дверей – ваш шанс!

Посетите UCLan Cyprus на День открытых дверей, который состоится в среду, 13 июля 2022, с 15:00 до 19:00, в нашем современном кампусе, и узнайте всё о наших учебных программах, стипендиях, условиях проживания для студентов, студенческой жизни и многом другом.

Попробуйте освежающие коктейли в нашем кампусе, приготовленные экспертами бара ‘’The Barshift’’, слушая лучшие музыкальные хиты последних лет!