Latest News, Seminars & Events

Εγκεκριμένο Πρόγραμμα της ΑΝΑΔ “Sustaining a Strategic Competitive Advantage”

Αυτό το πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για να εκπαιδεύσει τους συμμετέχοντες στην κατανόηση του Στρατηγικού Ανταγωνιστικού Πλεονεκτήματος και τα συναφή στρατηγικά εργαλεία που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να προσφέρουν ουσιαστικά οφέλη στις επιχειρήσεις τους. Μέσα από μια ποικιλία πρακτικών δραστηριοτήτων και παραδειγμάτων, οι συμμετέχοντες θα μπορούν να αναπτύξουν και να εφαρμόσουν Στρατηγικά Εργαλεία για να βελτιώσουν την απόδοση και τη θέση του οργανισμού τους στην αγορά.

Το πρόγραμμα του σεμιναρίου είναι διαθέσιμο εδώ . Το σεμινάριο θα διεξαχθεί στην Ελληνική Γλώσσα.

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε:

Επιχειρηματίες, Διευθυντές μικρομεσαίων και μεγάλων επιχειρήσεων, διευθυντικά στελέχη όλων των βαθμίδων, επαγγελματίες και μη του ευρύτερου επιχειρηματικού τομέα.

Στόχοι του προγράμματος

Μετά τη ολοκλήρωση του προγράμματος οι συμμετέχοντες θα είναι σε θέση να:

• Διατυπώνουν τους παράγοντες που επηρεάζουν την απόφαση στρατηγικής της εταιρίας
  • Τεκμηριώνουν στρατηγικά προβλήματα της επιχείρησης που δραστηριοποιούνται
  • Επιλέγουν και να εφαρμόζουν στρατηγικά εργαλεία για καλύτερη ανταγωνιστικότητα
  • Αναγνωρίζουν και αντικρούουν τις κοινωνικοοικονομικές αλλαγές που επηρεάζουν τον οργανισμό τους
  • Προσαρμόζουν την στρατηγική τους αναλόγως του εξωτερικού περιβάλλοντος

Οι υποψήφιοι που θα ολοκληρώσουν επιτυχώς το πρόγραμμα θα λάβουν ένα «Πιστοποιητικό Εκπαίδευσης» που δηλώνει ότι η Αρχή Ανάπτυξης Ανθρώπινου Δυναμικού Κύπρου εγκρίνει το πρόγραμμα.

Λόγω του περιορισμένου αριθμού θέσεων, οι εγγραφές θα γίνονται δεκτές έως τις 10 Ιουνίου 2021

Κόστος Συμμετοχής

Αρχικό κόστος €140 Συμπ. ΦΠΑ

Επιχορηγημένο πόσο από ΑΝΑΔ €80

Τελικό κόστος (με επιχορήγηση) €60

Εκπαιδευτής

Δρ Φάνος Τεκέλας

PhD,MBA

Ο Δρ Φάνος Τεκέλας είναι Διευθυντής του Κέντρου Επιχειρηματικότητας (CEDAR) και Διευθυντής του πτυχίου BA (Hons) Business Administration του UCLan Cyprus. Έχει διδακτορικό στην Επιχειρηματικότητα από το University ofCentral Lancashire UK, MBA και BA (Hons) Business and Management από το University of Sunderland. Ο Δρ Τεκέλας παρέχει συμβουλευτικές υπηρεσίες σε ΜΜΕ μέσω πολλών ευρωπαϊκών έργων και διαθέτει ένα σημαντικό επιχειρηματικό δίκτυο στη Κύπρο. Είναι μέλος της Παράλληλης Βουλής (Τμήμα Επιχειρηματικότητας) και παρέχει εκπαίδευση σε διάφορους οργανισμούς στην Κύπρο και στο εξωτερικό.

Για εγγραφές και πληροφορίες

Δρ Φάνος Τεκέλας 24 694147 ή [email protected]