Εισφορά Πανεπιστημίου UCLan Cyprus

Εισφορά Πανεπιστημίου UCLan Cyprus και Κοινοτικού Συμβουλίου Πύλας στον Σύνδεσμο “Ηλιαχτίδα Ζωής” και στο Συσσίτιο Λάρνακας

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus και το Κοινοτικό Συμβούλιο Πύλας διοργάνωσαν με επιτυχία το Παγκύπριο Τουρνουά Ποδοσφαίρου, το Σάββατο 7 & Κυριακή 15 Μαΐου, στα Γήπεδα Πύλας.

Μέρος των καθαρών εσόδων των συμμετοχών, δόθηκε για την ενίσχυση του ταμείου του Συνδέσμου “Ηλιαχτίδα Ζωής” και στο Συσσίτιο Λάρνακας. Το χρηματικό ποσό εκ μέρους του Συνδέσμου Στήριξης ατόμων με αναπηρία Επαρχίας Λάρνακας, παρέλαβε ο Πρόεδρος Πανίκος Ξιούρουππας ενώ εκ μέρους του Συσσίτιου Λάρνακας ο Head of Marketing του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus, Γιάννης Ζέζος.

O κος Ξιούρουππας θα ήθελε να ευχαριστήσει τον κόσμο που συμμετείχε στο Τουρνουά ποδοσφαίρου αλλά και για τη συνεχή στήριξη του κόσμου στο έργο του Συνδέσμου. Πρόσθεσε πως “είναι όλοι ευπρόσδεκτοι να έρθουν να γνωρίσουν από κοντά το έργο που γίνεται στην «Ηλιαχτίδα Ζωής» και καλούμε όλους να συνεχίσουν να μας βοηθούν, είτε οικονομικά είτε ηθικά, γιατί σε αυτό τον κόσμο κανείς δεν πρέπει να είναι μόνος”

Από την άλλη, ο Γιάννης Ζέζος πρόσθεσε πως “η προσφορά στήριξης του Βρετανικού Πανεπιστημίου της Κύπρου προς την κοινωνία αποτελεί βασικό και αναπόσπαστο κομμάτι της φιλοσοφίας του και είναι καθήκον μας να δηλώνουμε παρών σε τέτοιου είδους κοινωφελείς εκδηλώσεις”.