Memorandum of Collaboration between UCLan Cyprus and Rai. Μνημόνιο Συνεργασίας υπέγραψαν Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus και Εταιρεία RAI Consultants Ltd

Μνημόνιο Συνεργασίας υπέγραψαν το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus και η Εταιρεία RAI Consultants Ltd την Πέμπτη 3 Σεπτεμβρίου στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου στην Πύλα, Λάρνακας. Σκοπός του μνημονίου είναι να παρέχει το πλαίσιο για συνεργασία μεταξύ του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus και της εταιρείας RAI στους τομείς της διδασκαλίας, της έρευνας και της εφαρμοσμένης εμπειρίας

Το Μνημόνιο περιλαμβάνει την ανταλλαγή πληροφοριών και υπηρεσιών, την από κοινού έρευνα, την εγκαθίδρυση συλλογικών ερευνητικών προτάσεων, την συνδιοργάνωση προωθητικών ενεργειών, την παροχή ευκαιριών για πρακτική άσκηση σε φοιτητές του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus και την προσφορά ειδικών παροχών στους υπαλλήλους της Εταιρείας RAI Consultants.

Εκ μέρους του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus υπόγραψε η Πρύτανης του Πανεπιστημίου, Δρ. Melinda Tan, σημειώνοντας ότι «είναι τιμή για το Πανεπιστήμιο να έχει τέτοιου είδους συνεργασία με μια εταιρεία όπως η RAI Consultants, ενώ προσβλέπουμε σε μια καρποφόρα και επιτυχή συνεργασία.» Από πλευράς της Εταιρείας RAI Consultants Ltd υπέγραψε ο Διευθύνων Σύμβουλος κος Ολύμπιος Τουμάζου, λέγοντας ότι «Η παρούσα συμφωνία μπορεί να προσθέσει αξία τόσο στο Πανεπιστήμιο όσο και στην Εταιρεία. Μεταξύ άλλων θα διευρύνει την ήδη υφιστάμενη συνεργασία σε επίπεδο ανάπτυξης προγραμμάτων, ενώ θα δώσει στους φοιτητές ευκαιρίες ενασχόλησης σε επίπεδο πρακτικής άσκηση, αλλά και μελλοντικής εργοδότησης.»

Περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφικό υλικό, μπορείτε να βρείτε, επίσης, στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus www.uclancyprus.ac.cy.