Latest News, Seminars & Events

Παρουσίαση βιβλίου με τίτλο “Η Ακροδεξιά στο Διεθνές και Ευρωπαϊκό Δίκαιο” της Δρ. Νάταλη Αλκιβιάδου

Στις 4 Οκτωβρίου και ώρα 6.30μμ – 8.30μμ θα γίνει η παρουσίαση του βιβλίου της Δρ. Νάταλης Αλκιβιάδου, Λέκτορα της Σχολή Νομικής του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus. Το βιβλίο με τίτλο The FarRight in International and European Law/Η Ακροδεξιά στο Διεθνές και Ευρωπαϊκό Δίκαιο’ κυκλοφόρησε φέτος από τον εκδοτικό οίκο Routledge. Η παρουσίαση θα διεξαχθεί στο Ίδρυμα Κώστα & Ρίτας Σεβέρη στη Λευκωσία.

Οι ομιλητές θα είναι η Nathalie Jaarsma, Πρέσβειρα της Ολλανδίας, η Καθηγήτρια Stéphanie Laulhé Shaelou, Επικεφαλής, Σχολής Νομικής, Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus, ο πρώην Προέδρος του Ανωτάτου Δικαστηρίου και επίτιμος συνεργάτης του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus, Δρ. Ακης Χατζηχαμπής, Ο Δρ. Αριστοτέλης Κωνσταντινίδης, Αναπληρωτής Καθηγητής του Πανεπιστημίου Κύπρου και Πρόεδρος του Τμήματος Νομικής, Δρ. Αντώνης Έλληνας, Αναπληρωτής Καθηγητής του Πανεπιστημίου Κύπρου, Τμήμα Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών  και Μόνικα Παναγή, Πρόεδρος Accept LGBT-Cyprus.

Θα ακολουθήσει δεξίωση.

Για κρατήσεις παρακαλώ επικοινωνήστε στο [email protected] ή στο  24 69 4028.

Η παρουσίαση βιβλίου θα γίνει στην Αγγλική γλώσσα.