Latest News, Seminars & Events

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus σας προσκαλεί στην ημερίδα «Πολυγλωσσία και Οικογενειακή Γλωσσική Πολιτική»

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus σας προσκαλεί στην ημερίδα «Πολυγλωσσία και Οικογενειακή Γλωσσική Πολιτική» η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 24 Νοεμβρίου, 3:00-5:30 μ.μ. στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus.

Κατά τη διάρκεια της ηµερίδας θα συζητηθεί η σηµασία του ορθού γλωσσικού σχεδιασµού για την επιτυχή κατάκτηση περισσότερων από µία γλωσσών, καθώς και η ανάγκη επιµόρφωσης των γονέων πολύγλωσσων οικογενειών.

Στο τέλος της ημερίδας θα παρουσιαστούν τα εργαλεία που κατασκευάστηκαν στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος «Φυτεύοντας γλώσσες», στα οποία οι συμμετέχοντες θα έχουν δωρεάν πρόσβαση. Θα δοθούν πιστοποιητικά παρακολούθησης της ημερίδας.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν. Απαραίτητη η δήλωση συμμετοχής στο [email protected] ή στο 24694000 έως τις 23 Νοεμβρίου 2021.