President of the Democratic Rally, Mr. Averof Neofytou, visited UCLan Cyprus

President of the Democratic Rally, Mr. Averof Neofytou, visited UCLan Cyprus on Tuesday the 24th of October. Accompanied by the Chair of Council, Mr. Floros Voniatis, Mr. Averof Neofytou had a short tour of the University’s Campus. Lastly, the President gave a short speech to the students and staff.

O Πρόεδρος του Δημοκρατικού Συναγερμού, κος Αβέρωφ Νεοφύτου επισκέφτηκε την Τρίτη, 24 Οκτωβρίου το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus. Ο κος Νεοφύτου, συνοδευόμενος από τον Πρόεδρο του Συμβουλίου του Πανεπιστημίου, κο. Φλώρο Βωνιάτη, έκανε μια σύντομη περιήγηση στις υπερσύγχρονες και βραβευμένες εγκαταστάσεις του Πανεπιστήμιου στη Λάρνακα και με τη σειρά του, έδωσε σύντομη ομιλία σε φοιτητές και προσωπικό.

Κατά τη διάρκεια της ομιλίας, ο κος. Αβέρωφ Νεοφύτου αναφέρθηκε στον αυξανόμενο αριθμό διεθνών φοιτητών που επιλέγουν το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus, και κατ’ επέκταση την Κύπρο, ως τον ιδανικότερο προορισμό για προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές.

Στη συνέχεια, επιβράβευσε το Διοικητικό και Ακαδημαϊκό προσωπικό του Βρετανικού Πανεπιστημίου της Κύπρου, για τη συνολική τους μέχρι τώρα προσφορά στην Εκπαίδευση και τις διεθνείς πρωτιές του Πανεπιστημίου.

Τέλος, του απονεμήθηκε αναμνηστική πλακέτα από τον κο. Φλώρο Βωνιάτη, Πρόεδρο του Συμβουλίου και τον κο. Γιώργο Χασσάπη, μέλος του Συμβουλίου του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus.