Σημαντική η προσφορά του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus στο Συσσίτιο Λάρνακας

Στο πλαίσιο δράσης εταιρικής κοινωνικής ευθύνης, τo Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus συνεχίζει δυναμικά την προσφορά του στο Συσσίτιο Λάρνακας. Την Πέμπτη 6 Απριλίου, μέλη του επαγγελματικού προσωπικού του Πανεπιστήμιου συμμετείχαν στην ετοιμασία διάφορων πακέτων με σκοπό την παράδοσή τους σε κατοίκους της Λάρνακας που τα έχουν ανάγκη για την περίοδο των εορτών του Πάσχα.

*Το Συσσίτιο Λάρνακας αποτελεί ένα κοινωνικό μη κερδοσκοπικό έργο της πόλης με στόχο την τακτική υλική ενίσχυση με τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης, σε κατοίκους που δεν μπορούν να έχουν πρόσβαση σε αυτή τη βασική ανθρώπινη ανάγκη.