Latest News, Seminars & Events

Πρόγραμμα Πιστοποίησης “Σύγχρονη Επιχειρηματικότητα & Ανάπτυξη”

Το Πρόγραμμα Πιστοποίησης “Σύγχρονη Επιχειρηματικότητα & Ανάπτυξη” για επαγγελματίες τεχνικών εργασιών.

To Douleutaras.com.cy, η Νο1 Πλατφόρμα Εύρεσης Επαγγελματιών, ξεκινάει την  πρωτοποριακή εκπαιδευτική πρωτοβουλία Pros Academy, προσφέροντας στους επαγγελματίες συνεργάτες του για πρώτη φορά στην Κύπρο, το Πρόγραμμα Πιστοποίησης “Σύγχρονη Επιχειρηματικότητα & Ανάπτυξη”, σε συνεργασία με το  Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus.

Ο πρώτος κύκλος του προγράμματος έτρεξε με επιτυχία στην Ελλάδα σε συνεργασία με το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, με τους συμμετέχοντες επαγγελματιες να αποκομίζουν πολλαπλά οφέλη τόσο για τους ίδιους όσο και για τους χιλιάδες πελάτες που εξυπηρετούν καθημερινά. Αυτό αντικατοπτρίζεται και αριθμητικά αφού το 91% των συμμετεχόντων έμειναν ικανοποιημένοι τόσο από το είδος των μαθημάτων όσο και από την οργάνωσή του.

Αναγνωρίζοντας την ανάγκη για ανάπτυξη των επαγγελματιών και στην Κύπρο,  το Douleutaras.com.cy, δημιουργεί ένα ολοκληρωμένο ακαδημαϊκό πρόγραμμα για την επιχειρηματικότητα, επενδύοντας στην επιμόρφωση των συνεργατών του, καθώς οι συνεχόμενες εξελίξεις στην αγορά, έχουν δημιουργήσει ένα απαιτητικό περιβάλλον για τα τεχνικά επαγγέλματα.  Η ανάπτυξη των επιχειρηματικών γνώσεων σε επίπεδο πωλήσεων και σε επίπεδο οργάνωσης & διοίκησης καθώς και η εκμάθηση καινοτόμων μεθόδων και εργαλείων που χρησιμοποιούν οι σύγχρονοι επαγγελματίες, αποτελούν βασικά χαρακτηριστικά του προγράμματος πιστοποίησηςαναδεικνύοντας έτσι το δρόμο προς την εφαρμοσμένη γνώση και τα πρακτικά αποτελέσματά της.

Το νέο ακαδημαϊκό πρόγραμμα για την επιχειρηματικότητα, διάρκειας 2 μηνών καλύπτει μια σειρά μαθημάτων από διαφορετικούς τομείς: Πωλήσεις, Οικονομικά, Μάρκετινγκ, Οργάνωση & Διοίκηση, Εξυπηρέτηση Πελατών τα οποία θα προσφερθούν από τους ακαδημαϊκούς του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus . Μάλιστα, με την ολοκλήρωση του προγράμματος, οι επαγγελματίες του Douleutaras θα λάβουν Πιστοποίηση από το  Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus το μοναδικό Βρετανικό Πανεπιστήμιο στην Κύπρο. Η έναρξη του εκπαιδευτικού προγράμματος πραγματοποιήθηκε την περασμένη Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου, στο ξενοδοχείο Κλεοπάτρα, όπου αποκλειστικά  συνεργάτες του Douleutaras παρακολούθησαν δια ζώσης το πρώτο μάθημα.

“Όραμά μας είναι να δημιουργήσουμε ένα οικοσύστημα επαγγελματιών που εξελίσσονται διαρκώς και επιθυμούν να ξεκλειδώσουν πλήρως τις δυνατότητές τους, αναπτύσσοντας τις επιχειρήσεις τους. Με το Douleutaras Pros Academy επενδύουμε περαιτέρω στην εξέλιξη των ανθρώπων που συνεργάζονται με την πλατφόρμα μας, ωστόσο απώτερος στόχος μας είναι να εγκαινιάσουμε έναν θεσμό που θα δώσει νέα ώθηση στον κλάδο των τεχνικών επαγγελμάτων και θα προσφέρει τελικά όφελος όχι μόνο στις μικροεπιχειρήσεις αλλά και στην κοινωνία.” δήλωσε ο Founder & CEO του Douleutaras, Ανδρέας Γραμμάτης.

“Συγχαρητήρια στους πρωτομάστορες που ανέπτυξαν αυτήν την πρωτοβουλία και σχεδίασαν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα κατάρτισης. Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus έχει δεσμευτεί να συνεχίσει να υποστηρίζει την επιχειρηματικότητα και την καινοτομία, προσφέροντας πρακτικά εργαλεία που ενισχύουν την εδραίωση και την ανάπτυξη νεοφώτιστων και μικρό-επιχειρηματικών μονάδων”, δήλωσε ο Καθ. Πανίκκος Πουτζιουρής, Πρύτανης του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus και Καθηγητής επιχειρηματικότητας και οικογενειακών επιχειρήσεων.

Σχετικά με το Douleutaras:
To Douleutaras είναι η Νο1 Πλατφόρμα Εύρεσης Επαγγελματιών για το Σπίτι στην Κύπρο. Συνεργάζεται με 700+ αξιολογημένους επαγγελματίες από 90 ειδικότητες. Μέσα από το Douleutaras, ο χρήστης βρίσκει αξιολογημένο επαγγελματία μέσα σε 10”, διασφαλίζοντας ότι η εργασία θα γίνει ποιοτικά και αξιόπιστα και ότι το αποτέλεσμα θα ανταποκρίνεται στις προσδοκίες του.