YΠΟΤΡΟΦΙΑ στο UCLan Cyprus από τον Ροταριανό Όμιλο Λάρνακας

Ο Ροταριανός Όμιλος Λάρνακας προσφέρει μία υποτροφία για ένα προπτυχιακό δίπλωμα στο UCLAN Κύπρου για την ακαδημαϊκή χρονιά 2016-17.

Οι αιτητές πρέπει να διαμένουν στην επαρχία Λάρνακας και να έχουν βαθμό απολυτηρίου 18.50/20.00 και άνω, όπως επίσης και καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (IELTS 5, IGCSE C ή ισοδύναμο).
Οι αιτητές πρέπει επίσης να κατάγονται από οικογένειες που έχουν αποδεδειγμένες οικονομικές ανάγκες ή που πληρούν τις προδιαγραφές του Προγράμματος ΕΕΕ (Ελάχιστο Εγγυημένο Εισόδημα).

Λεπτομέρειες Υποτροφίας
Η Υποτροφία του Ροταριανού Ομίλου Λάρνακας θα προσφερθεί στον επιτυχόντα υποψήφιο ως 70% έκπτωση διδάκτρων τον πρώτο χρόνο σπουδών και 50% για τα ακόλουθα χρόνια.

Μέσω αυτής της υποτροφίας, τα πρώτα ετήσια δίδακτρα θα είναι €2.975 και μετέπειτα €4.975, αντί τη συνήθη χρέωση των €9.950 (δεδομένου ότι ο μαθητής θα έχει μέσο όρο 70% στη γενική βαθμολογία και κατώτατο βαθμό 60% σε κάθε ξεχωριστό μάθημα).

Οι αιτήσεις πρέπει να αποσταλούν στον Ροταριανό Όμιλο Λάρνακας πριν το τέλος Μαρτίου 2016.
Το UCLAN Κύπρου θα εγκρίνει υπό όρους τον επιτυχόντα αιτητή μέχρι τον Μάιο του 2016 και θα του απονεμηθεί η υποτροφία στο τέλος Ιουνίου 2016.

Οι αιτήσεις να σταλούν στο:
Ροταριανό Όμιλο Λάρνακας
Τ.Θ. 40367