Απόκτησε Πιστοποιητικό Επαγγελματία Συγκολλητή από το Ινστιτούτο Επαγγελματικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Central Lancashire Cyprus (UCLan Cyprus)

Το Ινστιτούτο Επαγγελματικών Σπουδών (IPS) του Πανεπιστημίου Central Lancashire Cyprus (UCLan Cyprus) προσφέρει το εξειδικευμένο πρόγραμμα σπουδών Επαγγελματία Συγκολλητή που οδηγεί σε διεθνώς αναγνωρισμένη πιστοποίηση, απαραίτητο εφόδιο για τη σύγχρονη αγορά εργασίας στον τομέα των συγκολλήσεων.

Το πρόγραμμα σπουδών Επαγγελματία Συγκολλητή συνδυάζει τη θεωρητική γνώση με την εφαρμογή σωστής τεχνικής, βασισμένης σε συγκεκριμένες προδιαγραφές συγκόλλησης. Οσον αφορά το θεωρητικό μέρος, το πρόγραμμα εστιάζει στην εισαγωγή των εκπαιδευόμενων στην τεχνολογία συγκολλήσεων και η διάρκεια του καλύπτει το 15% εώς το 20% του συνολικού προγράμματος. Σχετικά με το πρακτικό μέρος, οι εκπαιδευόμενοι έχουν την ευκαιρία να ασχοληθούν με διεργασίες συγκόλλησης στα ειδικά διαμορφωμένα και υπερσύγχρονα εργαστήρια που βρίσκονται στις κτιριακές εγκαταστάσεις του Ινστιτούτου στη Λάρνακα. Με την ολοκλήρωση του θεωρητικού και πρακτικού μέρους, οι εκπαιδευόμενοι θα αποκτήσουν όλα τα εφόδια και την τεχνογνωσία που χρειάζονται προκειμένου να εισέλθουν στην αγορά εργασίας ως περιζήτητοι αδειούχοι επαγγελματίες για μια επιτυχημένη σταδιοδρομία στη βιομηχανία των συγκολλήσεων.

Με την επιτυχή ολοκλήρωση της εκπαίδευσης και των εξετάσεων από τους εκπαιδευόμενους,  απονέμεται το διεθνώς αναγνωρισμένο πιστοποιητικό Επαγγελματία Συγκολλητή σε συνεργασία με τον Οργανισμό Επιθεώρησης και Πιστοποίησης TUV Cyprus.

Για πιστοποίηση στο επίπεδο 3G, η διάρκεια του προγράμματος είναι τέσσερις (4) μήνες. Σε περίπτωση που κάποιος εκπαιδευόμενος επιθυμεί να πιστοποιηθεί μέχρι το επίπεδο 6G, η διάρκεια του προγράμματος είναι μέχρι έξι (6) μήνες.

Το κόστος του προγράμματος εξαρτάται από τη διάρκεια και το επίπεδο του προγράμματος που θα ενταχθούν οι εκπαιδευόμενοι.

Η γλώσσα διδασκαλίας του εν λόγω προγράμματος σπουδών είναι η Ελληνική.

Δείτε το flyer του προγράμματος εδώ.

Για δήλωση ενδιαφέροντος και περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να αποταθείτε στα τηλέφωνα +357 24694016 / +357 24694056 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected].

Apply Now