Latest News, Seminars & Events

Open Day at UCLan Cyprus

Open Day at UCLan Cyprus with 30% scholarships for January 2023!

Join UCLan Cyprus’ Open Day and discover all unique opportunities, advantages and scholarships offered by the British University of Cyprus.

The Open Day will be held on Wednesday, the 14th of December 2022, at UCLan Cyprus’ Campus in Larnaka, from 15:00 to 19:00.

Visit our award-winning campus and feel the exceptional experience of an original British University with almost 200 years of history. Find out how you can obtain a double-awarded degree (two certificates), from UCLan UK and UCLan Cyprus, while saving 70% of the total cost of studies, compared to other universities in England.

Enroll in one of our Postgraduate programmes with a 30% scholarship*, applicable only for this January 2023 start.

The University’s experienced Academics and Professional Staff will be available to provide you with all the information regarding your studies at UCLan Cyprus, the entry requirements, the application process, future career opportunities, scholarships, accommodation, student life and many more.

For more information, please contact us at [email protected] or at +357 24 69 40 00.

*Terms & Conditions:

1. The 30% scholarships are applicable only to the Master’s degrees (postgraduate programmes of study) that start this January 2023.
  2. In order to gain the scholarship, you must meet the minimum entry requirement of the programme and complete your registration to by Friday, the 13th of January 2023.
  3. The 30% scholarships are calculated on the original tuition fee of the programme of study.
  4. Other Special Fees:
  5. The MA in Hospitality, Tourism & Event Management programme has a special scholarship of 40% on the original tuition fee.
  6. The MBA Distance Learning programme is offered at a special fee of €6,500.
  7. If you are eligible for any other scholarship or bursary, then only the highest will apply.

Ημέρα Γνωριμίας Πανεπιστημίου UCLan Cyprus με υποτροφίες ύψους 30% για τον Ιανουάριο 2023

Η  Ημέρα Γνωριμίας (Open Day), του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus, είναι μια ευκαιρία  για να ανακαλύψετε τα μοναδικά πλεονεκτήματα, ευκαιρίες και υποτροφίες που προσφέρει το Βρετανικό Πανεπιστήμιο της Κύπρου.

Η Ημέρα Γνωριμίας θα πραγματοποιηθεί την Τέταρτη, 14 Δεκεμβρίου 2022 από τις 15:00 μέχρι τις 19:00, στην Πανεπιστημιούπολη μας στη Λάρνακα.

Επισκεφθείτε τις πολυβραβευμένες σύγχρονες εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus, ενός Βρετανικού Πανεπιστημίου με σχεδόν 200 χρόνια ιστορίας,  και μάθετε για τη μοναδική ευκαιρία που παρέχει το Πανεπιστήμιο στους φοιτητές του, να αποκτήσουν πτυχίο διπλής αναγνώρισης, από Βρετανία και Κύπρο  εξοικονομώντας το 70% του κόστους σπουδών τους,  σε σύγκριση με άλλα πανεπιστήμια στην Αγγλία.

Ολοκλήρωσε την εγγραφή σου σε ένα από τα μεταπτυχιακά προγράμματα και λάβε υποτροφία ύψους *30% αποκλειστικά για τον Ιανουάριο 2023.

Το έμπειρο και διακεκριμένο Ακαδημαϊκό Προσωπικό και οι Λειτουργοί του Βρετανικού Πανεπιστημίου της Κύπρου, θα είναι στη διάθεσή σου για να απαντήσουν σε ερωτήσεις σχετικά με τη φοίτησή στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus, τα κριτήρια εισδοχής, τη διαδικασία αίτησης, τις προοπτικές εργοδότησης, και τις οικονομικές διευκολύνσεις προς τους φοιτητές.

Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε στο [email protected] ή στο τηλέφωνο +357 24 69 40 00.

*Όροι & Προϋποθέσεις:

1. Οι υποτροφίες ύψους 30% ισχύουν μόνο για όσα μεταπτυχιακά προγράμματα θα ξεκινήσουν τον Ιανουάριο 2023.
  2.  Δικαιούχοι των συγκεκριμένων υποτροφιών είναι όσοι πληρούν τα ελάχιστα κριτήρια εισδοχής του μεταπτυχιακού προγράμματος και θα ξεκινήσουν τις σπουδές τους τον Ιανουάριο 2023, και έχουν ολοκληρώσει την εγγραφή τους μέχρι την Παρασκευή, 13 Ιανουαρίου 2023.
  3. Οι υποτροφίες ύψους 30% υπολογίζονται στα αρχικά δίδακτρα σπουδών που ισχύουν για το έτος 2022/23.
  4. Άλλες Υποτροφίες και Μειωμένα δίδακτρα:

(α) Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα MA Hospitality Tourism & Events Management προσφέρεται τον Ιανουάριο με υποτροφίες ύψους 40%.

(β) Το εξ αποστάσεως μεταπτυχιακό πρόγραμμα MBA προσφέρεται στα ειδικά μειωμένα δίδακτρα των €6,500.

• Σε περίπτωση κάποιας άλλης υποτροφίας ή ειδικής μείωσης διδάκτρων, τότε θα ισχύσει το μεγαλύτερο ποσό μείωσης.

День открытых дверей в UCLan Cyprus

День открытых дверей в UCLan Cyprus – ваш шанс узнать о всех преимуществах британского университета на Кипре и получить 30% скидку!

Посетите наш современный кампус в Ларнаке в среду, 14 декабря 2022, с 15:00 до 19:00, и узнайте всё о наших учебных курсах, а также скидках на все программы магистратуры, стартующие в январе 2023.

Начните одну из наших магистерских программ в январе 2023 и получите 30% скидку!

Среда, 14 декабря 2022, с 15:00 до 19:00.

UCLan Cyprus, британский университет на Кипре.