Latest News, Seminars & Events

Ενημερωτική Ημερίδα: “ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΕΞΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ”

Ημερομηνία: 25 Σεπτεμβρίου, Τετάρτη, 15:00, @Πανεπιστημιούπολη – αίθουσα AUD1

*Είσοδος δωρεάν.

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus σας προσκαλεί σε ενημερωτική ημερίδα με θέμα την επίτευξη και τη βελτίωση της ποιότητας ζωής μας μέσα από την ανάδειξη της ευεξίας και ενός υγειούς τρόπους ζωής. Η σύγχρονη και έντονη καθημερινότητα μας κατακλύζεται από άγχος και στρες, αλλά με μικρές συμβουλές και τεχνικές μπορούμε να κερδίσουμε ψυχική και σωματική ευεξία.

Πρόγραμμα:

1)  «Άγχος καλώς ήρθες». Πρόσκληση για μια διαφορετική συζήτηση για τη διαχείριση του άγχους, Κατερίνα Μιχαήλ,  Συστημική Οικογενειακή Ψυχοθεραπεύτρια – Κοινωνιολόγος

2) «Λειτουργικές ασκήσεις για όλους από το σπίτι», Αντρια Λουκά, BSc Sports Science

3) «Εργονομία στον χώρο εργασίας», Ευάγγελος Ευαγγέλου, Φυσιοθεραπευτής.

Χορηγοί: