Latest News, Seminars & Events

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus ως Χρυσός Εκπαιδευτικός Εταίρος του ACCΑ: Ευκαιρίες & Προοπτικές

Με αφορμή την πρόσφατη αναγνώριση του Ινστιτούτου Επαγγελματικών Σπουδών του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus ως Χρυσός Εκπαιδευτικός Εταίρος του ACCA (ACCA Gold Educational Partner), το Βρετανικό Πανεπιστήμιο της Κύπρου διοργανώνει Ημέρα Ενημέρωσης την Πέμπτη, 17 Νοεμβρίου από τις 14:30 μέχρι τις 17:30 στο Auditorium 2 του Πανεπιστημίου.

Η Ημέρα Ενημέρωσης απευθύνεται σε προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές του πανεπιστημίου καθώς και στο ευρύ κοινό και έχει ως στόχο την ανάδειξη της σημασίας της αναγνώρισης, καθώς και των προνομίων και ευκαιριών που διατίθενται στους φοιτητές του πτυχίου Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής που επιθυμούν να προχωρήσουν στην επαγγελματική τους αναγνώριση μέσω του ACCA, αλλά και η δικτύωση και γνωριμία με εκπροσώπους από εγνωσμένου κύρους λογιστικές και ελεγκτικές εταιρείες.

Η Ημέρα Ενημέρωσης θα περιλαμβάνει ομιλίες από τον κοσμήτορα της σχολής Διοίκησης Επιχειρήσεων Δρ Λούκα Γλύπτη, τον Διευθυντή Επιχειρηματικής Ανάπτυξης του ACCA κο. Μάριο Ευριπίδου καθώς και τον Γενικό Διεθυντή της ΣΕΛΚ κο. Κυριάκο Ιορδάνους.

Για πληροφορίες και εγγραφές στο email [email protected] καθώς και στο τηλέφωνο +357 24694151.

Για το πρόγραμμα της Ημέρας Ενημέρωσης, παρακαλώ πατήστε εδώ.

Η αναγνώριση του Πανεπιστημίου ως Χρυσός Εκπαιδευτικός Εταίρος του ACCA αντανακλά το ψηλό επίπεδο του κλάδου  Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής καθώς και την άριστη ακαδημαϊκή υποστήριξη των φοιτητών σε ένα εξαιρετικά άνετο και ακαδημαϊκά άρτιο περιβάλλον.