To Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus στηρίζει την Εβδομάδα Ασφαλούς Παιχνιδιού

To Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus στηρίζει για ακόμα μια φορά την Εβδομάδα Ασφαλούς Παιχνιδιού, 9 έως 15 Οκτωβρίου 2023.

Για 6η συνεχή χρονιά διοργανώνεται το Συνέδριο Ασφαλούς Παιχνιδιού από την Εθνική Αρχή Στοιχημάτων. Το Συνέδριο πραγματοποιείται στο πλαίσιο της Εβδομάδας Ασφαλούς Παιχνιδιού 2023, η οποία έχει ως στόχο την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των παικτών και του κοινού για την ασφαλή ενασχόληση με το στοίχημα και τα τυχερά παιχνίδια.

Κατά τη διάρκεια του συνεδρίου, καταξιωμένοι επαγγελματίες και αρμόδιοι φορείς θα ενημερώσουν τους συμμετέχοντες και θα ανταλλάξουν μαζί τους απόψεις και βέλτιστες πρακτικές για την ασφαλή ενασχόληση με το στοίχημα και τα τυχερά παιχνίδια, καθώς επίσης θα παρουσιάσουν τις τελευταίες εξελίξεις σχετικά με το ασφαλές παιχνίδι και την προστασία του κοινού από την προβληματική ενασχόληση και η πρόληψη των επιβλαβών συνεπειών της ενασχόλησης με τα τυχερά παιχνίδια.

Για το πρόγραμμα του Συνεδρίου και ηλεκτρονική εγγραφή, πατήστε εδώ. Μάθε περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν καθώς επίσης θα δοθούν πιστοποιητικά συμμετοχής.

Βεβαιώσου ότι το περιβάλλον που παίζεις, είναι πάντα ασφαλές. Παίξε χωρίς παρόρμηση, θέσε όριο στον χρόνο & στα χρήματα που θα ξοδέψεις.

Ενημερώσου, προβληματίσου και συζήτα ανοιχτά για την ασφαλή ενασχόληση με τα τυχερά παιχνίδια.

Το ασφαλές παιχνίδι μας αφορά όλους!