UCLan Cyprus - To Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus στηρίζει την Εκστρατεία “Όλα τα παιδιά με σχολικά” στην Κύπρο.

To Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus στηρίζει την Εκστρατεία  “Όλα τα παιδιά με σχολικά” στην Κύπρο.

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus, στηρίζει την εκστρατεία του Παγκύπριου Συντονιστικού Συμβούλιο Εθελοντισμού «Όλα τα παιδιά με σχολικά».

Το Παγκύπριο Συντονιστικό Συμβούλιο Εθελοντισμού (ΠΣΣΕ), υλοποιεί την παγκύπρια εκστρατεία συλλογής σχολικών ειδών για τα παιδιά ευάλωτων οικογενειών «ΟΛΑ τα παιδιά με σχολικά». Σκοπός της εκστρατείας, η οποία υλοποιείται για 8η συνεχόμενη χρονιά, είναι να έχουν όλα τα παιδιά τα απαραίτητα σχολικά είδη τον ερχόμενο Σεπτέμβριο με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.Σύμφωνα με ανακοίνωση του ΠΣΣΕ, τα σχολικά είδη θα δοθούν, μέσω των Σωμάτων Εθελοντών, σε παιδιά ευάλωτων οικογενειών ώστε να έχουν τα απαραίτητα σχολικά είδη για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Σύμφωνα με την Corporate Communications and External Relations Manager του Πανεπιστημίου κα Ειρήνη Γεωργίου «Το Παγκύπριο Συντονιστικό Συμβούλιο Εθελοντισμού υλοποιεί μια πολύ αξιόλογη εκστρατεία. Ευελπιστούμε ότι με τη συνδρομή όλων των συνεργατών του συμβουλίου, θα εξασφαλιστεί η  επιτυχία της δράσης η οποία κατεξοχήν στοχεύει στην ευημερία και φροντίδα των παιδιών».

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus στηρίζει τα κοινωνικά ζητήματα με την συμβολή του στην εκστρατεία αυτή αλλά και γενικότερα για την προσφορά του στους ανθρώπους και την κοινωνία μέσα από την πλούσια δράση της στο πλαίσιο της εταιρικής κοινωνικής ευθύνης.

Για περισσότερες πληροφορίες: +357 22 514786, [email protected]