Γνωρίστε τον Μιχάλη Χαραλάμπους, πρώτο σκόρερ του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας και φοιτητή του μεταπτυχιακού προγράμματος Sport & Exercise Sciences

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής της φετινής Ένωσης Νέων Παραλιμνίου και πρώτος σκόρερ του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας Μιχάλης Χαραλάμπους, σφράγισε και μαθηματικά την άνοδο της ομάδας του Παραλιμνίου στην Α’ Κατηγορία.

Ο Μιχάλης, φοιτητής του προγράμματος MSc Sport & Exercise Sciences του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus, ξεκίνησε την καριέρα του απο τα νεαρά τμήματα του Εθνικού Άχνας. Στην συνέχεια αποκτήθηκε απο το ΑΠΟΕΛ όπου περέμεινε για 3 χρόνια μέχρι το 2018. Τον Ιούλιο του ίδιου έτους εγκαταλείπει το Κυπριακο πρωτάθλημα για να αγωνιστεί στην Πορτογαλική Varzim SC.

Επέστρεψε την επόμενη χρονιά στην Κύπρο όπου αγωνίστικε σε ΑΠΟΕΛ, Αναγέννηση Δερύνειας, Εθνικό Άχνας με τελευταίο προορισμό την Ένωση Νέων Παραλιμνίου στη Β’ Κατηγορία Ο Μιχάλης κατάφερε να αναδειχθεί πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας και να βοηθήσει στην άνοδο της ιστορικής ομάδας της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου στα “μεγάλα σαλόνια”. Πολλά συγχαρητήρια και κάθε καλό για τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά.