Ξεκίνα σήμερα το επαγγελματικό σου ταξίδι με τα καλύτερα εφόδια!

Ενδιαφέρεσαι για μεταπτυχιακές σπουδές στο τομέα σου ή σε ένα καινούργιο κλάδο; Επιθυμείς να εξελίξεις την καριέρα σου στο αντικείμενο που σε ενδιαφέρει; Στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus μπορείς να επιτύχεις τα επαγγελματικά σου όνειρα μέσα από τα εξαιρετικά προγράμματα μεταπτυχιακών σπουδών που προσφέρονται, παίρνοντας την καριέρα σου στα ύψη.

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus, γνωστό και ως το Βρετανικό Πανεπιστήμιο της Κύπρου, νοιάζεται για τους επαγγελματικούς σου στόχους, προσφέροντας άριστη Κυπριακή-Βρετανική Ανώτατη εκπαίδευση σε συνδυασμό με την καλύτερη δυνατή φοιτητική εμπειρία.

Παράλληλα, βρίσκεται κάτω από την ακαδημαϊκή ομπρέλα του University of Central Lancashire (UCLan) του Ηνωμένου Βασιλείου και χάρη σε αυτή τη μοναδική συνέργεια, ως απόφοιτος του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus μπορείς να λάβεις διπλή απονομή πτυχίου, από τα πανεπιστήμια UCLan Cyprus και UCLan UK, πλήρως αναγνωρισμένα σε Κύπρο, Ηνωμένο Βασίλειο, Ευρώπη αλλά και τον υπόλοιπο κόσμο.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ

Εμπλούτισε τις επαγγελματικές σου γνώσεις σε επιστημονικά και επιχειρηματικά πεδία, δηλώνοντας το ενδιαφέρον σου σε ένα από τα μεταπτυχιακά προγράμματα του Βρετανικού Πανεπιστημίου που προσφέρονται τόσο σε φυσική μορφή όσο και σε μορφή εξ αποστάσεως. Σπούδασε Cybersecurity, Data Analytics ή MBA στη μορφή που σου ταιριάζει και λάβε υποτροφία 30% αποκλειστικά για εισδοχές Ιανουαρίου 2024.

Αν επιθυμείς να ξεχωρίσεις στον τομέα του Ανθρώπινου Δυναμικού, το μεταπτυχιακό πρόγραμμα MSc Human Resource Management προσφέρει πιστοποίηση από το Chartered Institute of Personnel and Development, καθιστώντας σε αυτόματα ως Associate CIPD. Δήλωσε σήμερα το ενδιαφέρον σου και λάβε υποτροφία 40% αποκλειστικά για εισδοχές Ιανουαρίου 2024.

Εναλλακτικά, μπορείς να αναβαθμίσεις την καριέρα σου στη Νομική, διαλέγοντας μεταξύ των τριών μεταπτυχιακών προγραμμάτων στη Νομική που προσφέρει το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus: Master of Laws LLM, LLM in Financial and Corporate Law και LLM International Commercial Dispute Resolution. Επιλέγοντας ένα από αυτά τα προγράμματα, έχεις την ευκαιρία να επωφεληθείς με υποτροφίες 40% αποκλειστικά για εισδοχές Ιανουαρίου 2024.

Δε θα ήταν πολιτιστικά αποδεκτό αν δεν προσφέραμε επίσης την ευκαιρία σε φοιτητές από όλο τον κόσμο να σπουδάσουν στο φιλόξενο και ηλιόλουστο νησί της Κύπρου και να ζήσουν το μεσογειακό τρόπο ζωής, χωρίς μεταπτυχιακό στη Φιλοξενία και τον Τουρισμό! Ξεκίνα τώρα την επαγγελματική σου σταδιοδρομία σε αυτούς τους τομείς τον Ιανουάριο του 2024, με το MA Hospitality, Tourism & Events Management, με έκπτωση 30%!

Σπουδάζοντας στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus, έχεις τη δυνατότητα να λάβεις αυθεντική Βρετανική Ανώτατη εκπαίδευση, χωρίς ωστόσο να επιβαρυνθείς με το Αγγλικό κόστος σπουδών και ζωής. Συγκεκριμένα το μέσο κόστος σπουδών σε οποιοδήποτε Πανεπιστήμιο στην Αγγλία είναι 3 φορές μεγαλύτερο απ’ ότι στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus.

Μάθε περισσότερες πληροφορίες για τις υποτροφίες που προσφέρονται, εδώ.

Κάνε την εγγραφή σου σήμερα.

ΒΡΑΒΕΥΜΕΝΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥΠΟΛΗ

Γίνε κι εσύ μέλος της κοινότητας του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus, και σπούδασε σε μια από τις πιο σύγχρονες, καινοτόμες, βραβευμένες, και πλήρως εγκεκριμένες πανεπιστημιουπόλεις στην Κύπρο. Ανακάλυψε το υπερσύγχρονο Media Studio, όπου η δημιουργικότητα ζωντανεύει με πρόσβαση στις τελευταίες τεχνολογίες παραγωγής τηλεόρασης και πολυμέσων, το εντυπωσιακό Sports Lab που προσφέρει ένα πλήρες φάσμα μετρήσεων και εξετάσεων σε επαγγελματίες αθλητές, το επιβλητικό Moot Court, το οποίο είναι και το πρώτο που δημιουργήθηκε σε Πανεπιστήμιο στη Κύπρο, την ολοκαίνουργια καφετέρια του Πανεπιστημίου, καθώς και πολλούς άλλους χώρους που θα κάνουν τη φοιτητική σου ζωή συναρπαστική.

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Επισκέψου τώρα την ιστοσελίδα του Βρετανικού Πανεπιστημίου της Κύπρου και ανακάλυψε όλα τα προγράμματα σπουδών και τις υποτροφίες που προσφέρει η Σχολή Διοίκησης & Επιχειρήσεων, η Νομική Σχολή και η Σχολή Επιστημών, ή μάθε τα πάντα διευθετώντας τη διαδικτυακή σου συνάντηση με έναν από τους έμπειρους Συμβούλους Εισδοχής του Πανεπιστημίου.

Μπορείς επίσης να απολαύσεις ένα μοναδικό virtual tour σε όλους τους χώρους του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus και να πάρεις μια μικρή γεύση για την εμπειρία που σε περιμένει στο Βρετανικό Πανεπιστήμιο της Κύπρου. Ξεκίνα την περιήγηση σου εδώ.